Uwaga strona używa plików cookies korzystanie z niej oznacza ich akceptację. Ustawienia plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki

IFTER EQU ACC

Funkcje

acc Funkcje

Oprogramowanie

Niewątpliwym atutem systemu EQU ACC jest jego funkcjonalne oprogramowanie. Intuicyjny interfejs użytkownika, wielojęzyczność, zaawansowane możliwości zarządzania danymi, szeroka gama ustawień i bogaty wachlarz dostępnych raportów kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy – to wszystko powoduje, że program sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.
Oprogramowanie sygnalizuje ostrzeżenia i alarmy dotyczące stanu urządzeń i jakości ich zasilania, prób sabotażu, przerw w transmisji danych itp., co znacznie podnosi efektywność i bezpieczeństwo całego systemu.
EQU ACC jest częścią oprogramowania IFTER EQU – kompleksowego rozwiązania informatycznego dla systemów bezpieczeństwa, automatyki budynkowej i układów pomiarowych. Takie rozwiązanie zwiększa wachlarz możliwości i zdolność integracji z innymi systemami stosowanymi do zabezpieczeń i zarządzania obiektami.

Kontrola dostępu

Podstawowym zadaniem systemu jest przydzielanie uprawnionym osobom dostępu do obszarów, pomieszczeń, obiektów kontrolowanych, maszyn, itp. Administrator może definiować ograniczenia czasowe, warunkowe. Można uzależniać dostęp od wartości impulsów zgromadzonych na karcie (np. wyciąg narciarski, siłownia, solarium) lub realizować przejścia
z kontrolą losową. Istnieje również opcja definiowania przejść zależnych od siebie. System realizuje funkcję anti-passback, która kontroluje sposób przemieszczania się osób.
Oprócz standardowego działania przejścia, administrator może zdefiniować między innymi:
przejścia otwarte – każda osoba może przejść bez okazania identyfikatora,
czasowe – na określony czas,
bistabilne – kolejne przyłożenia karty do czytnika otwierają lub zamykają przejście,
astabilne – przejście otwarte gdy karta jest w polu czytnika,
przejście zablokowane – żadna osoba nie może otworzyć przejścia.

Rejestracja czasu pracy

Oprócz funkcji kontroli dostępu, system EQU ACC umożliwia rejestrację czasu pracy. W systemie funkcjonują dedykowane czytniki i rejestratory z kolorowym ekranem dotykowym LCD. Urządzenia te potrafią rejestrować różne rodzaje zdarzeń RCP np. wyjście służbowe, wyjście socjalne (np. na przerwę śniadaniową) i inne. Oferują także opcję wyboru języka, w którym wyświetlane są komunikaty na ekranie.
Ponadto, w systemie istnieje możliwość przypisania funkcji rejestracji czasu pracy do dowolnego czytnika funkcjonującego w systemie. W ten sposób czytniki systemu mogą realizować jednocześnie funkcje kontroli dostępu oraz rejestrować różne rodzaje zdarzeń ewidencji czasu pracy.

Bezpieczeństwo

acc bezpieczenstwo

Jedną z najistotniejszych cech systemu EQU ACC jest bezpieczeństwo przekazywanych danych. Transmisja między komputerami i urządzeniami jest szyfrowana zaawansowanymi algorytmami i następuje po autoidentyfikacji. Jako standard przyjęto podpis CMAC i zaawansowany algorytm szyfrowania AES128. Ponadto, dla każdego połączenia generowane są unikalne klucze szyfrujące, oparte o kody odpowiadające danej instalacji. Takie zabezpieczenie transmisji danych w systemie uniemożliwia ingerencję osób niepowołanych.Przy wykorzystaniu obsługi dynamicznie szyfrowanych kart zbliżeniowych system spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa (grade 3 i 4 wg norm PN-PE 60839-1:2014-01)

IFTER EQU ACC

acc ACCEQU ACC to nowoczesny system kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy, będący owocem kooperacji dwóch firm: IFTER i MicroMade.
Firma IFTER jest uznanym producentem oprogramowania do wizualizacji i zarządzania bezpieczeństwem i automatyką w obiektach przemysłowych, handlowych, wojskowych, użyteczności publicznej, itp.
MicroMade jest producentem zaawansowanych technologicznie urządzeń elektronicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu urządzeń kontroli dostępu, czytników RFID i rejestratorów czasu pracy.
Opracowany przez obie firmy system jest wynikiem wielu lat doświadczeń. Zastosowano w nim całą gamę innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że stworzony produkt jest wyjątkowy i spełnia wysokie wymagania inwestorów w zakresie bezpieczeństwa.

Standardowa pojemność systemu to 32 tysiące użytkowników, ale dzięki zastosowaniu unikalnego identyfikatora, system może rozróżnić nawet 4 miliardy osób. Można w nim zadeklarować aż 65 tysięcy przejść kontrolowanych. Dzięki zastosowaniu do komunikacji protokołu TCPiP oraz możliwości przesyłania danych, nie tylko w sieci lokalnej, ale także w sieci publicznej (internet), system nie ma ograniczeń co do lokalizacji urządzeń pracujących w ramach jednej instalacji. Bezpieczeństwo przesyłania danych zapewniają zaawansowane mechanizmy szyfrujące. System może pracować zarówno w trybie on-line (przesyłając na bieżąco dane do komputera zarządzającego) jak
i off-line (realizując zaprogramowane funkcje dostępu bez udziału komputera).

Kontakt:
location
Wola Niemiecka 78C
21-025 Niemcephone
+48 81 473 53 17

 

 

Partnerzy:
metel

 Jesteśmy srebrnym partnerem firmy ORACLE
Social Media:
youtube