Oprogramowanie

Gwarancją skutecznego zabezpieczenia osób i mienia w budynku jest zastosowanie Systemu Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN). Głównym zadaniem systemu jest wykrywanie i sygnalizowanie wystąpienia zagrożenia w chronionym obiekcie, spowodowanego wtargnięciem osób niepowołanych oraz wizualizacja stanów zagrożeń na jego terenie. Obejmuje on swoim działaniem budynki, w których wymagane jest zastosowanie rozwiązań SSWiN w celu uchronienia przed ewentualnym włamaniem i kradzieżą. Poprawnie skonfigurowany system InPro BMS w połączeniu z systemem sygnalizacji włamania i napadu znacznie podwyższa poziom bezpieczeństwa, zwiększa ochronę pracowników, gości oraz informacji przetwarzanych w budynku.

InPro BMS jest systemem informatycznym do wizualizacji, integracji oraz zarządzania systemami bezpieczeństwa wykorzystywanymi w budowie centrów monitorowania alarmów. Zastosowanie wizualizacji daje możliwość prezentacji w postaci graficznej oraz tekstowej danych otrzymanych z centrali alarmowej. Do graficznej wizualizacji pracy systemu sygnalizacji włamania i napadu wykorzystuje się plany obiektów, na których umieszcza się poszczególne elementy aktywne odzwierciedlające rzeczywisty ich stan. W chwili naruszenia strefy bezpieczeństwa poszczególne elementy SSWiN (czujki ruchu, kontaktrony, przyciski napadowe oraz elementy służące do powiadamiania o wystąpieniu alarmu czy też innym zdarzeniu - elementy sygnalizacyjne - sygnalizatory optyczno-akustyczne) powiadamiają o wystąpieniu alarmu poprzez dźwięk oraz mrugający element aktywny na planie obiektu. Kolor elementu aktywnego informuje o stanie w jakim np. czujka się znajduje, to jest: stan braku aktywności, alarm, stan normalny, uzbrojenie, sabotaż, blokada.

W celu uzyskania informacji oraz ułatwienia weryfikacji poszczególnych czujek na planach obiektu względem centrali, wystarczy przy pomocy kursora myszki wybrać ten element aktywny aby wyświetliła się jego nazwa oraz adres. Poza dynamiczną prezentacją stanu systemu sygnalizacji włamania i napadu, jednym z wielu mechanizmów powiadamiania o wtargnięciu niepowołanych osób na teren chroniony jest mechanizm prowadzenia użytkownika w stanie alarmowym od planu ogólnego do planu najbardziej szczegółowego. Dzięki temu mamy możliwość bezzwłocznego i jednoznacznego zdiagnozowania miejsca wystąpienia alarmu. Wywołanie alarmu otwiera ogólny widok obiektu, na którym system wskazuje miejsce, w którym pojawił się alarm. Po kliknięciu na miejsce wskazane przez system otwiera się widok, na którym pokazane jest na jakiej kondygnacji został wywołany alarm. Następnie, po wybraniu odpowiedniej kondygnacji, system wskazuje pomieszczenie, w którym wystąpiło naruszenie zabezpieczeń.

Prezentacja tekstowa realizowana jest poprzez listy zdarzeń. Rozróżnia się dwa typy zdarzeń: zdarzenia informujące o stanie systemu i zdarzenia aktywne (alarmy), wymagające podjęcia czynności potwierdzenia zapoznania się z treścią zdarzenia, ewentualnie zapoznania się z procedurą postępowania w związku z powstałym alarmem oraz skomentowania zdarzenia. Aktualizacja list zdarzeń odbywa się na bieżąco i nie wymaga od obsługi jakichkolwiek czynności. Wszystkie czynności obsługi są rejestrowane aby umożliwić dokładne odtworzenie przebiegu zagrożenia, szybkości jego likwidacji, oraz zgodności z procedurami jakie zostały wcześniej założone. Dopóki centrala nie wyśle informacji o zmianie stanu czujnika na normalny, to detektor będzie cały czas mrugać. Pojawienie się alarmu zostanie zarejestrowane w dzienniku zdarzeń.

  • W dzienniku zdarzeń prezentowane są takie informacje jak:
  • data/czas wystąpienia alarmu,
  • nazwa i lokalizacja czujki,
  • szczegółowy opis zaistniałego zagrożenia.

Istnieje możliwość przydzielenia kolorów do różnego typu zdarzeń. Dopasowanie kolorów do typu zdarzeń jest dowolne, administrator sam je definiuje.

Rozbudowana struktura InPro BMS umożliwia obsługę wielu monitorów. Istnieje możliwość obsługi do czterech monitorów. Obraz na poszczególnych monitorach wyświetlany jest niezależnie.

Funkcjonalność ta pozwala na jednym monitorze wyświetlać zdarzenia przychodzące z integrowanych systemów sygnalizacji włamania i napadu, natomiast na pozostałych monitorach prezentować podkłady poszczególnych obiektów. W przypadku powstania zagrożeń bezpieczeństwa w wielu miejscach jednocześnie, operator widząc zdarzenia schodzące z integrowanych systemów może określić które zagrożenie jest bardziej istotne dla bezpieczeństwa całego obiektu mimo że w danej chwili będzie obserwował podkłady graficzne z innej części obiektu. Poza opisanymi wyżej funkcjami system umożliwia automatyczne przekazywanie informacji drogą radiową bądź telefoniczną policji lub innym służbom ochrony.

Kontakt:
location
Wola Niemiecka 78C
21-025 Niemce



phone
+48 81 473 53 17

 

 

Partnerzy:
metel

 



Jesteśmy srebrnym partnerem firmy ORACLE
Social Media:
youtube