Oprogramowanie

Gwarancją efektywnej kontroli przemieszczania się osób w budynku jest zastosowanie Systemu Kontroli Dostępu (SKD). Obejmuje on swoim działaniem budynki, w których istotnym problemem jest duży przepływ osób postronnych, nie będących pracownikami firmy oraz tam, gdzie wymagane jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa wewnątrz budynku. Głównym zadaniem systemu jest ograniczenie dostępu, uniemożliwienie poruszania się osobom niepowołanym po obiekcie, uporządkowanie ruchu osób jak i wizualizacja stanów zagrożeń na jego terenie. Poprawnie skonfigurowany system InPro BMS w połączeniu z systemem kontroli dostępu znacznie podwyższa poziom bezpieczeństwa, zwiększa ochronę pracowników, gości oraz informacji przetwarzanych w budynku.

InPro BMS jest systemem informatycznym do wizualizacji, integracji oraz zarządzania systemami bezpieczeństwa wykorzystywanymi w budowie centrów monitorowania alarmów. Zastosowanie wizualizacji daje możliwość prezentacji w postaci graficznej oraz tekstowej danych otrzymanych z systemu kontroli dostępu. Do graficznej wizualizacji systemu kontroli dostępu wykorzystuje się plany obiektów, na których umieszcza się poszczególne elementy aktywne odzwierciedlające rzeczywisty ich stan. Kolor elementu aktywnego informuje o stanie w jakim dany element się znajduje, np. stan braku aktywności, przekroczenie czasu otwarcia, zwolnienie rygla, otwarcie, włamanie/podparcie drzwi. W celu uzyskania informacji oraz weryfikacji poszczególnych elementów na planach obiektu, wystarczy przy pomocy kursora myszki wybrać ten element aktywny aby wyświetliła się jego nazwa oraz adres. Poza dynamiczną prezentacją stanu systemu kontroli dostępu, jednym z wielu mechanizmów powiadamiania o alarmie jest mechanizm prowadzenia użytkownika w stanie alarmowym od planu ogólnego do planu najbardziej szczegółowego. Dzięki temu mamy możliwość bezzwłocznego i jednoznacznego zdiagnozowania miejsca wystąpienia alarmu. Wywołanie alarmu otwiera ogólny widok obiektu, na którym system wskazuje miejsce, w którym pojawił się alarm. W chwili wystąpienia alarmu system powiadamia o jego zaistnieniu poprzez informacje głosowe oraz mrugający element aktywny na planie obiektu. Po kliknięciu na miejsce wskazane przez system otwiera się widok, na którym pokazane jest na jakiej kondygnacji został wywołany ten alarm. Następnie, po wybraniu odpowiedniej kondygnacji, system wskazuje pomieszczenie, w którym wystąpiło zagrożenie. W przypadku dużej ilości pojedynczych elementów działających w systemie istnieje możliwość wyboru, które z tych elementów mają być pokazywane na ekranie.

Prezentacja tekstowa realizowana jest poprzez listy zdarzeń powstałe w wyniku zbliżenia karty do czytnika lub wprowadzenia kodu na klawiaturze przez pracownika. Pozwala to na dokładne przeglądanie oraz analizę wejść i wyjść użytkowników. Aktualizacja list zdarzeń odbywa się na bieżąco i nie wymaga od obsługi jakichkolwiek czynności.

  • W dzienniku zdarzeń prezentowane są takie informacje jak:
  • data i czas rejestracji,
  • data i czas wystąpienia zdarzenia,
  • nazwa i lokalizacja elementu,
  • typ zdarzenia.

Rozbudowana struktura dziennika zdarzeń umożliwia przeglądanie posortowanych według określonych przedziałów czasowych list zdarzeń np. w ciągu wybranego dnia, tygodnia, miesiąca oraz w określonym zakresie godzin. Pozwala na selekcjonowanie zdarzeń według typu np.: otwarcia i zamknięcia drzwi przez operatora, przerwy w zasilaniu, włączenie oraz wyłączenie blokady drzwi, historia otwarć aplikacji przez wszystkich lub tylko wybranych operatorów.

Pozwala na selekcjonowanie zdarzeń według typu np.: otwarcia i zamknięcia drzwi przez operatora, przerwy w zasilaniu, włączenie oraz wyłączenie blokady drzwi, historia otwarć aplikacji przez wszystkich lub tylko wybranych operatorów. Dzięki stałemu połączeniu system pozwala na bezustanną rejestrację osób przechodzących, nadawanie i cofanie uprawnień oraz wprowadzanie nowych jak i edytowanie obecnych użytkowników. Uprawnienia można nadawać indywidualnie użytkownikom lub grupom użytkowników do konkretnych drzwi czy też innych elementów wchodzących w skład systemu (bramki, rolety). InPro BMS posiada wbudowaną obsługę kontroli przejść. W momencie zbliżenia karty do czytnika, portierowi prezentowane są informacje o posiadaczu karty wraz z jego zdjęciem. Portier aby potwierdzić tożsamość użytkownika ma możliwość podglądu z kamery przemysłowej.

Rozległe możliwości systemu pozwalają na zastrzeganie osób. Informacje o zastrzeżonej osobie trafiają do portiera, który dysponując nimi podejmuje odpowiednie kroki mające na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa w firmie. Zastosowania systemu kontroli dostępu przy bramach wjazdowych na parkingach, umożliwia monitorowanie zajętości miejsc parkingowych oraz ograniczenie dostępu na parking osób nieuprawnionych. Takie właściwości InPro pozwalają na bezproblemowe dostosowanie systemu do potrzeb użytkowników.

Kontakt:
location
Wola Niemiecka 78C
21-025 Niemce



phone
+48 81 473 53 17

 

 

Partnerzy:
metel

 



Jesteśmy srebrnym partnerem firmy ORACLE
Social Media:
youtube